«

»

Şub 21

Digiturk Görüntüde Donma ve Dalgalanma

Digiturk Görüntüde Donma, Dalgalanma Sorunu ve Çözümü

Digiturk Görüntüde Donma ve Dalgalanma Sorununu bir kaç nedenden dolayı yaşıyor olabilirsiniz. Bunlardan bazıları TV ile uydu alıcısı arasında yer alan scart veya hdmi kablolarından kaynaklı bir problem olabilir. Bu durumda servis desteğinden önce scart ve hdmi kablolarını kontrol edin kopma veya yuvasına tam sıkışmama gibi bi sorun var ise bundan kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Kontrol sonrası sorununu düzelmemesi halinde aşağıda verilen adımları uygulayabilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek destek talep edebilirsiniz.

dalgalanma-ve-donma-sorunu-digiturk

Uydu alıcısından televizyona giden bağlantı kablolarının (Scart, HDMI) düzgün takılı olup olmadığını kontrol ederek uydu alıcınızı kapatıp tekrar açın. Sorunun devam etmesi durumunda uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz. Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>